Uprawnienia w branży budowlanej

Uprawnienia w branży budowlanej

Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na podwyżkę czy także dostanie lepszej pracy to niewątpliwie warto inwestować w swój rozwój, a więc zdobywać nowe kwalifikacji a także kompetencje. Należy wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci wyborów komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy podkreślić że uprawnienia w biznesie budowlanej to pozyskanie nowych kompetencji, a przede wszystkim możliwości samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi.

Natomiast ażeby podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, trzeba spełnić wymogi, które zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą dobrego wykształcenia kierunkowego jak także odbycia odpowiednio długiego stażu w biznesie budowlanej. O ile kandydat spełnia te warunki, to wtedy może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się dwie razy w roku. Warto mieć na uwadze o tym, ażeby przygotować się do takiego egzaminu korzystając między innymi z firm szkoleniowych, które udostępniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Warto wspomnieć także o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwie podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania. W ich obrębie wyróżnia się jeszcze szereg specjalności, a zatem powinniśmy wybrać też specjalność w zakresie której chcemy dostać uprawnienia.

Źródło informacji: uprawnienia budowlane.

Share

Dodaj komentarz