Pięknie kwitnące rośliny, które sprawdzą się w ogrodzie

Pięknie kwitnące rośliny, które sprawdzą się w ogrodzie

Urządzanie ogrodu to przyjemność. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi z całą pewnością jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy szeroką paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą wręcz najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny świetnie sprawdzają się w ogrodach?
To oczywiście uzależniony jest od tego, jaki mamy ogród, a przede wszystkim, jakie gatunki ozdobne pragniemy do niego wprowadzić. Powinno się pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby a także specjalnej pielęgnacji. Powinno się wtedy przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Jednakże sporo roślin dobrze sobie radzi dosłownie w niełatwych warunkach i na takie warto postawić, zwłaszcza jeśli mamy mało czasu lub na prawdę często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które swoje naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że dobrze radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją odznacza, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce świetnie nasłonecznione, niemniej jednak równocześnie chłodne. Czerwona trawa to również gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem a także czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę a także charakterystyczny kształt trąbek.
Więcej: Rozplenica japońska.

Share

Dodaj komentarz