Wyspa Faro – krajobrazy

Wyspa Faro – krajobrazy

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością ogromne zainteresowanie wzbudzają niesamowite miejsca, które mają niepowtarzalny charakter, choćby ze względu na wyjątkowe krajobrazy oraz scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy dostać się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku trzeba zaznaczyć, że jest to wyspa, która odróżnia się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą między innymi przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy także wrzosowiska.

To niezwykła sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie omal 40 lat i tam także został pochowany w zgodzie ze swoim ostatnim życzeniem. Powinno się pamiętać o tym, że wyspa jest tak piękna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość zdjęć plenerowych. Ponadto, Bergman docenił też niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł tworzyć. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko i wyłącznie wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, niemniej jednak także miłośników kina, a zwłaszcza filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto więc zapoznać się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Dodatkowe informacje: Bergman.

Share

Dodaj komentarz