Jak wygląda rekrutacja do policji?

Jak wygląda rekrutacja do policji?

Zawód policjanta cieszy się w Polsce zwiększającym się zainteresowaniem. Cyklicznie rosnące płace, wzrost zapotrzebowania na policjantów oraz wiele udogodnień, które przysługują funkcjonariuszom to tylko kilka z punktów, które zachęcają młodych ludzi do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej właśnie w tym kierunku. By zostać kwalifikowanym funkcjonariuszem, trzeba odbyć testy do policji, ponieważ nie można dostać się tam zaraz.

Jak rzeczywiście wygląda rekrutacja do policji?
Testy do policji – 4 główne etapy rekrutacji
Chcąc zdobyć się do policji, na początku należy zgłosić się do odpowiednich placówek i złożyć wymagane dokumenty. Następnie wyznaczone zostaną nam poszczególne egzaminy oraz testy, które musimy pozytywnie zaliczyć. Testy do policji składają się z 4 priorytetowych etapów. Mowa tutaj m.in. o teście wiedzy ogólnej, teście sprawności fizycznej, multiselect (testy psychologiczne) oraz o rozmowie kwalifikacyjnej. By rekrutacja do policji zakończyła się skutkiem pozytywnym, powinno się z każdego z tych testów pozyskać odpowiednią ilość punktów.
W sytuacji testu wiedzy ogólnej, maksymalny próg punktów, który można pozyskać wynosi 40. Natomiast w sytuacji testu sprawności fizycznej, multiselect a także w rozmowie kwalifikacyjnej, maksymalna liczba punktów, którą można zyskać z poszczególnych testów wynosi 60. Razem jest zatem do uzyskania aż 220 punktów. W przypadku, gdy testy do policji zakończą się niepowodzeniem już na samym początku, np. przy testach sprawnościowych, to przysługuje nam prawo do kolejnego podejścia, lecz dopiero za 6 miesięcy.
Więcej informacji: testy do policji.

Share

Dodaj komentarz