Zabawki – gry zręcznościowe

Zabawki – gry zręcznościowe

Jak kupować zabawki, żeby dzieci się z nich cieszyły i bawiły się nimi dłużej niż godzinę? Na pewno nie jest to intuicyjne zadanie. Nie ułatwia tego także sytuacja w sklepach z zabawkami, gdzie wybór jest tak duży, że w pewnych przypadkach można w takim sklepie po prostu zgłupieć.

Bo nie dość, że są w nich zabawki edukacyjne, to pod dostatkiem jest i różnych innych. Są nimi pluszaki i maskotki. Masa klocków i figurek. Nie brakuje również zabawek w zestawach i jak taki biedny dorosły ma wybrać taką, która będzie najlepiej dobrze dopasowana? To nie lada wyzwanie.
Na pewno łatwiej jest dokonać takiego wyboru, jeżeli już wie się, jakimi zabawkami lubi się bawić dziecko. Kilka z nich na przykład lubi zabawki drewniane. Niemniej jednak z drugiej strony ile można nabywać dzieciakowi takie same zabawki. Przecież na pewno po pewnym czasie posiada on już ich dosyć. Wówczas warto zdać się na swoją intuicję i kupić zabawkę taką, która nas zainteresuje. Są wówczas szanse, że zaciekawi ona i malucha. Jeżeli spodoba nam się djeco, to taki kupmy i tyle. Zasadzie z żadną zabawka nie ma zapewnień, że dziecko będzie bawiło się nią miesiącami. Wręcz najbardziej atrakcyjna zabawka z nierzadko nudzi się lub jest zastępowana inną, nowszą i dla dziecka atrakcyjniejsza. Na to nic się nie poradzi. Dlatego przy kupowaniu zabawek nie za każdym razem warto się długo zastanawiać. Zdarza się, że spontaniczne decyzje są najlepsze. A jeżeli wręcz okażą się nietrafne, to za jakiś czas znowu na pewno będzie okazja, ażeby kupić inną zabawkę. Wtedy ponownie będzie można się wykazać. Może tym razem pójdzie lepiej.
Dodatkowe informacje: hape.

Share

Dodaj komentarz