Projekty stron internetowych

Projekty stron internetowych

W trakcie budowy strony internetowej trzeba pamiętać o kilku niezwykle ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko wygląd strony, ale też to, jak będą się po niej poruszali konsumenci. Projektowanie witryn internetowych aktualnie znacznie odbiega od tego, jakie realizowane było jeszcze kilka lat temu.

Obecnie strony wykonuje się głównie w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie stron internetowych kiedyś polegał na zastosowaniu wielkiej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy na prawdę dużo zdjęć w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod kątem ilości zakładek, jak i palety kolorystycznej. Teraz się to zmieniło, dlatego że ilość stron internetowych oraz informacje, jakie są na tych wortalach zamieszczane, są tak obszerne, że konsumenci doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują bardzo szybko wyszukać informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Stąd też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, ażeby użytkownik mógł na stronie szybko wyszukać to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to stosuje się proste technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To koryguje znacznie jej działanie.
Zobacz więcej: oprogramowanie dla firm komunalnych.

Share

1 komentarz

Dodaj komentarz