Rehabilitacja optymalna po operacji

Rehabilitacja optymalna po operacji

Rekonstrukcja ACL albo artroskopia jest z pewnością zabiegiem o znacznie mniejszej sile inwazyjnej niż wszczepienie endoprotezy albo osteotomia, jednak rehabilitacja jak przy każdej tego typu operacji jest procesem nieuniknionym. Dotychczas nie zastanawiano się nad innymi rozwiązaniami, jak proces rehabilitacji w warunkach szpitalnych. Korzystano wtedy ze sprzętu rehabilitacyjnego i sal treningowych w obrębie placówki zdrowia, w której wcześniej dokonywano zabiegu.

Nie spodziewano się, iż nadejdzie okres, kiedy rehabilitacja przeprowadzana w domu będzie dla pacjenta korzystniejsza i bezpieczniejsza aniżeli pobyt pod okiem specjalistów w szpitalu. Sam proces rehabilitacji i sama rehabilitacja po artroskopii Sopot w niczym nie różnią się od tej, która przeprowadzana jest od dawna, jednakże metody i warunki jej przeprowadzenia diametralnie się zmieniły i to za sprawa wielu czynników.
Elementem , który w całości zmienił oblicze polskiej medycyny jest pojawienie się wirusa covid-19, dziesiątkującego pełne społeczeństwa. Pacjenci żyjąc w obawie przed zarażeniem, chcą jak najszybciej opuścić szpitalne mury, mimo, że właśnie tam powinni czuć się najbezpieczniej pod okiem lekarzy , rehabilitantów i terapeutów. Chociaż maksymalnie ograniczono kontakty osób z zewnątrz, wręcz najbliższą familią, z chorymi, to natomiast i w placówkach powstają ogniska zakażeń wirusem, zatem dla pacjenta wydaje się korzystniejsza domowa rehabilitacja po artroskopii Sopot.
Wykwalifikowani rehabilitanci, przy użyciu sprzętu mobilnego, z równą efektywnością pozwalają dojść do zdrowia osobom po operacji, gwarantując pełną sterylność i niwelując zagrożenie świata zewnętrznego, nie tylko ucząc odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych, przyspieszających odcinek zdrowienia, to również pozostawiając sporo cennych rad dla najbliższych pacjenta, i to nie tylko rad dotyczących procesu zdrowienia.
Polecamy: http://domowarehabilitacja.com/.

Share

Dodaj komentarz