Kiedy dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania?

Kiedy dochodzi do odmowy wypłaty odszkodowania?

Ludzie kupują ubezpieczenia, bo zwykle zdają sobie sprawę z tego, jak potrzebne mogą się one okazać. Każdy, kto kupuje ubezpieczenia dodatkowe, robi to z własnej woli.

Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem jest polisa OC samochodu, która musi posiadać właściwie każde zarejestrowane auto. Takie polisy są konieczne, bo to z nich pokrywane są wszystkie koszty, jeśli dojdzie do wypadku drogowego. Odszkodowania OC nie są jednak jednymi, jakie można uzyskać, kiedy dojdzie do wypadku drogowego. Jeżeli ma się dodatkowe ubezpieczenie, to i z takiej polisy można liczyć na świadczenie.
Wtedy wysokość odszkodowania, na jakie można liczyć, będzie zdecydowanie większa. Dlatego, że wiele osób, które się ubezpieczają nie wiedzą starannie, jak wysokie świadczenia mogą zostać im wypłacone, w wielu przypadkach decydują się na pomoc firm, które zajmują się walką o odszkodowania z OC. Ich usługi wbrew pozorom nie są drogie, bo ichniejszym wynagrodzenie jest wynagrodzeniem prowizyjnym i wypłaca się je dopiero, kiedy odszkodowanie zostanie przyznane i wypłacone. Przed czasem nie pobierają oni żadnych opłat wstępnych. Osoby takie zwykle bardzo z dużą dokładnością kompletują dokumentację, która będzie potwierdzała obrażenia, jakich uczestnicy wypadku drogowego doznali. W oparciu o nie będzie ustalana wysokość odszkodowania OC. Im tych obrażeń i konsekwencji jest więcej, tym szanse na wyższe odszkodowanie są większe. Oczywiście cała ta procedura może trwać wiele miesięcy, natomiast zwykle jest tak, że nie podejmują się oni spraw, które mogłyby zakończyć się odmowa wypłaty odszkodowania.
Zobacz także: uszczerbek na zdrowiu.

Share

Dodaj komentarz