Profesjonalne usługi – adwokat

Profesjonalne usługi – adwokat

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak także instytucji a także przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków oraz umów. Ważną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które umożliwia na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

Co więcej, prawnik reprezentuje własnego klienta w sądach a także urzędach. A więc występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam adwokat?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różnorodne działy prawne. Są to w głównej mierze sprawy spadkowe, którymi para się spadek adwokat. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy powiązane z nabyciem zachowku. Pamiętajmy również, że możemy skorzystać z pomocy prawnika w przypadku nadużyć oraz nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Spora część spraw dotyczy prawa cywilnego, są to między innymi sprawy alimentacyjne a także rozwodowe. Takimi sprawami zajmuje się rozwód adwokat. Są to również sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy związane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Niemała część spraw tyczy się prawa podatkowego a także gospodarczego. Z takich usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Bardzo sporo firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Zobacz również: spadek adwokat gdynia.

Share

Dodaj komentarz