Tak długo czeka się na wakacje

Tak długo czeka się na wakacje

Podróżowanie to bez wątpienia coś, co przynosi sporo nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od tego dnia wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w wyjazd? Miejsc jest wiele i tak doprawdy wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy preferują krótkie, niemniej jednak intensywne wyjazdy, a niektórzy preferują dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest wiele ciekawych miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które powinieneś zobaczyć
Paryż to miasto doskonałe zarówno na dłuższy wyjazd, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Ale Paryż to też śliczne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto spostrzec, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą właściwie każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to doskonałe miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest pięknie oświetlona. O ile pragniesz podziwiać ładną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeśli zamierzasz kupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko i wyłącznie obrazy – jego wnętrza także robią ogromne wrażenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które wyłącznie podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto przeznaczyć przynajmniej kilka godzin, tak, ażeby móc ujrzeć jak najwięcej. 
Źródło: gdzie na rodzinne wakacje.

Share

Dodaj komentarz