W jaki sposób wykonuje się izolacje budynków?

W jaki sposób wykonuje się izolacje budynków?

W wyniku pojawienia się wilgoci w fundamentach a także murach dochodzi do naruszenia warstwy izolacyjnej. Tradycyjne metody odtwarzania hydroizolacji wiążą się z odkopywaniem fundamentów a także odsłanianiem murów budynku. Są to metody czasochłonne oraz generujące znaczne koszty.

Na szczęście firmy oferujące osuszanie budynków poznań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie ingerują w konstrukcję budynku.
Osuszanie budynków – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba podkreślić, że izolacje budynków poznań muszą być w sytuacji uszkodzenia w odpowiedni sposób wypełnione, tak by zabezpieczyć fundamenty oraz mury przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Do osuszania budynków stosuje się różnorakie metody. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszę się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to forma, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przez które dostarczane do murów są substancje uszczelniające, np żywice epoksydowe. Jest to metoda, która pozwala naprawić a także utworzyć od początku hydroizolacje, bez konieczności naruszania konstrukcji czy fundamentów budynku. Nie jest zatem zaskoczeniem, że ta technika jest bardzo często wykorzystywana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Na podobnej zasadzie wykonuje się iniekcje krystaliczne fundamentów poznań. Jest to forma polegająca na wstrzykiwaniu preparatów uszczelniających do fundamentów, które powodują zamykanie kapilar, czyli blokują możliwość dostania się wody do fundamentów. Jest to skuteczna metoda, która nie wymaga naruszania fundamentów.

Sprawdź: izolacje budynków poznań.

Share

Dodaj komentarz