Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie

Gdy dekorator wnętrz pracuje nad zleconym mu projektem, bardzo w ogromnej liczbie przypadków wyszukuje inspiracji w sieci. Niekiedy inspiruje się projektami, które już kiedyś stworzył.

Bez wątpienia przenigdy nie powiel ich, bo prawie każdy taki projekt musi być oryginalny i piękny. Nawet jeśli upodobania klientów w wielu dylematach są zbieżne lub takie same. W każdym takim przypadku należałoby dokonywać konwersji, bo przeciwnie klient mógłby zarzucić projektantowi brak fachowości. Jeżeli już w danym pomieszczeniu zastosowano stojące lampy Tom Dixon, to w innym wyszukuje się zastosowania dla lamp innego rodzaju lub co najmniej w innej formie.
W pracy nad takimi schematami uwzględnia się nie wyłącznie panujące w aranżacji wnętrz trendy, ale przede wszystkim oczekiwania klientów. Jeżeli na przykład podobają im się lampy moooi, to takie wprowadza się do projektu jeśli zależy im na tym, by z ichniejszym mieszkań nie zniknęły rodzinne pamiątki, a tylko zmieniono ich rodzaj ekspozycji, to takie zalecenia trzeba wziąć pod uwagę. Nie za każdym razem ponieważ ludzie wolą ażeby ich mieszkania przemieniać diametralnie. To z całkowitą czyli stu procentową pewnością dotyczy sytuacji, kiedy aranżowanie wnętrz ma dotyczyć tych, które już jakoś są urządzone. Tam, gdzie nie ma niczego można dowolnie projektować, gdzie umieści się lampy Tom Dixon czy właściwe meble. Byleby to zyskało aprobatę zleceniodawcy. W przypadku aranżowania wnętrz urządzonych, sprawa jest bardziej skomplikowana, jednakże schludny architekt wnętrz poradzi sobie z takim zamówieniem bez najmniejszego kłopotu. Tym bardziej, jeżeli pracuje w danym fachu kilkanaście lat.
Zobacz również: lampy Lightyears.

Share

1 komentarz

Dodaj komentarz