Co trzeba wiedzieć o markizach?

Co trzeba wiedzieć o markizach?

Markizy są na prawdę często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy wytworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To w głównej mierze dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe oraz koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, na przykład hoteli. Markizy tarasowe są na prawdę często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową dużą zaletą jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały wykonane, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów a także przechodniów wizerunek firmy. Decydując się na rozwiązanie dla siebie w dziale markizy Łódź, należy zwrócić uwagę na materiał z którego konkretny produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być głównie odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć nawet przy długiej ekspozycji. Warto także wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być również stosownej grubości, by nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są rozstrzygnięciem trwalszym niż markizy i doskonale wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym rozwiązaniem jest użycie oświetlenia LED, które świetnie sprawdzi się w letnie wieczory.
Zobacz więcej: markizy Łódź.

Share

Dodaj komentarz