Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach

Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach

W każdym ogrodzie muszą wyszukać się rośliny ozdobne. Pięknie zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z przyjaciółmi oraz familią, niemniej jednak również miejsce, w którym odpoczywamy po trudnym dniu w pracy a także zbieramy siły na kolejny dzień. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, ażeby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez ładne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie pięknie wyglądają, niemniej jednak także uzupełniają konkretne style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli dobrze testuje się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Charakteryzują się cudownymi kwiatami. Ponadto, są to rośliny łatwe w uprawie, zatem wręcz osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją także na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Intrygującą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy adekwatnej pielęgnacji osiąga wręcz kilkanaście metrów wysokości. Co bardzo ważne, dobrze znosi brak słońca.

Warto sprawdzić: Kostrzewa Sina.

Share

Dodaj komentarz