Suszarka do rąk

Suszarka do rąk

O tym, że po skorzystaniu z toalety powinno się umyć ręce, wie prawie każdy. Oczywiście z praktykowaniem tej zasady bywa różnie.

O ile zapytać ludzi, czy myją ręce po czynnościach w toalecie, to prawie każdy raczej odpowiada, że tak, ale ile w tym jest prawdy? Nieprosto to ocenić. Tak czy całkiem inaczej w każdej publicznej toalecie znajduje się miejsce, gdzie ręce można umyć. W takich miejscach znajdują się także w bardzo wielu przypadkach suszarki do rąk, dzięki którym ze znakomitym skutkiem można wysuszyć mokre ręce. Z całą pewnością w niektórych przypadkach zamiast takich suszarek znajdują się pojemniki z papierowymi ręcznikami.
Które z tych rozwiązań wydają się bardziej praktyczne. W zasadzie i jedne i drugie spełniają własne zadanie. Niektórzy są przekonani, że suszaki do rąk są bardziej praktyczne, bo nie trzeba pamiętać o tym, żeby na bieżąco uzupełniać podajniki w papierowe ręczniki. Oprócz tym ludzie mają tendencję do ich marnowania, więc generują one dodatkowe koszty. Z kolei suszarki do rąk są zasilane prądem, więc za ich utrzymanie też należy płacić. Wielu ludzi z kolei jeżeli ma do wyboru ręcznik papierowy i suszarkę, decyduje się na ręcznik, bo ten nieco szybciej osusza ręce. O ile ze stuprocentową pewnością pojemnik na nie jest wypełniony. Bardzo trudno jednoznacznie powiedzieć, które z tych rozwiązań jest bardziej praktyczne. Faktem, jednakże jest to, że w przyszłościowych pomieszczeniach użytku publicznego kategorycznie częściej montuje się jednak suszarki do rąk. Ich koszty nie są zbyt drogie, a ichniejszym serwisem zajmują się specjalistyczne firmy. W wielu przypadkach montuje się i suszarki i pojemniki na papierowe ręczniki.
Źródło informacji: suszarki do rąk.

Share

1 komentarz

Dodaj komentarz