Na czym polega faktoring dla firm?

Na czym polega faktoring dla firm?

Niestety wiele przedsiębiorstw ma problemy takie jak zatory płatnicze, które wynikają z wystawiania sporej liczby faktur z odroczonym terminem płatności, który może wynieść wręcz kilka miesięcy. Warto pamiętać jednakże o tym, że odpowiedzią na takie problemy będzie faktoring, czyli nowoczesna usługa finansowa, która jest świadczona przez faktora, a polega na wykupie faktur od klienta, który świadczy usługi lub również sprzedaje towar swoim kontrahentom i klientom.
Finansowanie faktur klienta – na co zwrócić uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością jest to usługa, która z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, ponieważ przedsiębiorstwom wystawiającym faktury z długim terminem płatności umożliwia zachować płynność finansową, a zatem pozwala regularne opłacanie zobowiązań związanych z bieżącą działalnością firmy.

Warto pamiętać o tym, że faktoring bez regresu to rozwiązanie dla firm reprezentujących różnorodne branże, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności, przez co środki finansowe zamrożone są właśnie w takich fakturach. Rozwiązaniem w takim wypadku będzie skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która wykupuje takie faktury, a w tym samym momencie po wpłynięciu faktury do systemu na konto klienta przekazywana jest kwota za fakturę. Prócz tego, powinno się wspomnieć o tym że opłaty naliczane są jedynie za dni fakturowania, a zatem nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się faktoring co to. Warto zatem posiadać świadomość, że jest to usługa finansowania faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności.

Zobacz również: e faktoring.

Share

Dodaj komentarz