Pomoc prawna w sprawach gospodarczych

Pomoc prawna w sprawach gospodarczych

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnorakich dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego oraz podatkowego. O ile zatem mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Przede wszystkim powinno się wyraźnie zaznaczyć, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak również biznesowym, czyli przedsiębiorstwom a także spółkom.

Jest to między innymi obsługa prawna dotycząca analizy a także weryfikacji dokumentacji firmowej. Co więcej, adwokaci odpowiadają także za zakładanie spółek poznań. Warto pamiętać, że profesjonalna pomoc prawna jest także niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak również przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak również sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta też przed urzędem skarbowym. Co więcej, adwokaci, którzy specjalizują się w niemalże podatkowym, oferują nie tylko doradztwo, niemniej jednak również występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, między innymi takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w sytuacji działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba jednak pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Zobacz także: spółka z o.o. poznań.

Share

Dodaj komentarz