Tlenoterapia

Tlenoterapia

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród ludzi, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami a także urazami, jak również osób, które chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Należy zaznaczyć, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a wnikliwie tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru.
Jakie zastosowanie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od wielu lat, stosuje się takie terapie między innymi w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ użycie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran oraz regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Należy natomiast podkreślić, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się w głównej mierze na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. A przy tym, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, niweluje opuchlizny po urazach, redukuje stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Polecana strona: komora normobaryczna.

Share

Dodaj komentarz