Nowoczesne systemy grzewcze

Nowoczesne systemy grzewcze

Bardzo często klienci szukają nowoczesnych oraz funkcjonalnych systemów grzewczych, które wypierają tradycyjne rozwiązania, a zatem systemy grzewcze z grzejnikami. Takim właśnie wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, co wprost wynika z licznych korzyści zastosowania tego rodzaju systemu grzewczego.
Ogrzewanie podłogowe – co trzeba wiedzieć?
Na początku trzeba wyjaśnić, że jest to bardzo wydajny i skuteczny system grzewczy, w którym nie używa się grzejników, ponieważ ciepło przekazywane jest przez podłogę na całej powierzchni.

Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu w podłodze specjalnych rur, które emitują przez podłogę ciepłe powietrze na kompletne pomieszczenie. Wariantem ogrzewania podłogowego, jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane, które wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim powinno się wyjaśnić, że frezowanie to po prostu wycinanie rowków w istniejącej już wylewce na głębokość mniej więcej dwie cm, w których umieszczane są rury PEX, które przewodzą ciepłą wodę, która przekazuje ciepło do pomieszczenia. Co za tym idzie, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to forma pozwalająca na montaż ogrzewania podłogowego w bardzo niezbyt długim czasie, co jest nie tylko i wyłącznie oszczędnością, jeżeli już chodzi o sam czas, niemniej jednak też o koszty. Warto dodać też o tym, że użycie frezowania pozwoli nam uniknąć skuwania posadzki, a więc szeroko zakrojonych robót budowlanych, które na nieszczęście wiążą się z sporym nakładem czasu i większymi kosztami.

Więcej informacji: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Share

Dodaj komentarz