Komu zlecić wycenę firmy?

Komu zlecić wycenę firmy?

W trakcie procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy także podziału firmy warto skorzystać z usług biur aktuarialnych, które oferują kompleksowe usługi finansowe i aktuarialne, które obejmują działania takie jak wycena przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć jednakże o tym, aby korzystać z usług biur doświadczonych, którzy w swojej kadrze mają wyspecjalizowanych aktuariuszy.
Kiedy potrzebna jest wycena firmy?
Należy podkreślić, że wycena firmy czy spółki jest niezbędna w procesach związanych z fuzjami, podziałami albo także transakcjami kupna i dystrybucji.

Ponadto właściciele film coraz częściej zlecają wycenę wartości niematerialnych, na przykład taki jak znak towarowy a także marka. Takie działania wynikają z tego, że wartości niematerialne mają coraz większe znaczenie dla sukcesu handlowego firmy na rynku, ponieważ wpływają na decyzje klientów dotyczące kupna określonych towarów i skorzystania z określonych usług. W dodatku, są to wartości, które nie mogą być kopiowane przez konkurencję, dlatego mają szczególne znaczenie dla funkcjonowania firmy. Warto wspomnieć jednak, że profesjonalne biuro aktuarialne z wieloletnim doświadczeniem oferują też szereg usług dodatkowych, który obejmuje przykładowo rezerwy na naprawy gwarancyjne, jak również wycenę rezerw użytych na świadczenia pracownicze, w głównej mierze odprawy emerytalne a także rentowe, nagrody z okazji jubileuszu, świadczenia medyczne czy ekwiwalenty energetyczne. Jak zatem widać, fachowa wycena finansowa i aktuarialna jest przydatna w znaczącej liczbie sytuacji.

Polecamy: wycena aktuarialna.

Share

Dodaj komentarz