Ciekawe atrakcje w Polsce

Ciekawe atrakcje w Polsce

Wielu z nas marzy o spędzeniu kilku dni na wspaniałej, zagranicznej wycieczce. Warto natomiast zainteresować się zabytkami, które znajdują się w naszym pięknym kraju. Na pewno będziecie zaskoczeni różnorodnością interesujących sposobów wakacyjnym w naszym kraju.

Na krajowe wakacje powinniście wybrać się zwłaszcza z dziećmi. Przed poznaniem europejskich stolic, powinny poznać ich własny, wspaniały kraj. Krajowa wycieczka na pewno okaże się doskonałym pomysłem zarówno dla waszych bliskich, jak i dla waszego portfela. Warto więc pomyśleć nad tym pomysłem i wybrać jedno z tysięcy ciekawych możliwości wakacyjnym w naszym pięknym kraju. Miłośnicy historii na pewno powinni odwiedzić ORP Błyskawica. Jest to zdecydowanie jeden z najsłynniejszych polskich okrętów. Koszt jego zwiedzenia nie jest zbyt wysoki, a będziecie mogli ujrzeć prawdziwą perełkę batalistyczną. Jeżeli interesujecie się tematem pierwszej albo drugiej wojny światowej, to jest to dla was obowiązkowy punkt wyprawy.
Ogromną popularnością cieszy się też najstarsza kopalnia soli Wieliczka. To właśnie w tym miejscu był wydobywany jeden z najważniejszych surowców w średniowieczu. W tamtych czasach sól była przyprawą na wagę złota, gdyż daje możliwość zakonserwowanie zapasów żywności dla maszerującego wojska. Sama kopalnia jest bardzo wyjątkowym miejscem i na pewno nie będziecie żałowali spędzenia w niej kilkudziesięciu minut. Kopalnia jest od wielu lat dostępna dla zwiedzających i możecie ujrzeć ją na swoje oczy za niewielką opłatą.
Zobacz również: ORP Błyskawica.

Share

Dodaj komentarz