Opakowanie i etykieta produktu

Opakowanie i etykieta produktu

Jeżeli już zapytalibyśmy ewentualnego konsumenta, co posiada wpływ na to, że wybiera się określone produkty, to zdecydowana większość z nich odpowiedziałaby, że jest to jakość i cena. W zasadzie jest to stwierdzenie słuszne.

Jednak jest jeszcze jeden czynnik, który posiada duży wpływ na to, jakie produkty są wybierane. Takim na pewno jest opakowanie produktu. To ono w wielu przypadkach decyduje o tym, że wybierany jest dany produkt. Często ponieważ jest tak, że ich składy są starannie takie same. Różnią się one jedynie tym, kto jest ichniejszym producentem i jak są one opakowane. O ile opakowanie jest atrakcyjniejsze, to taki produkt wybierany jest dużo częściej.
Dlatego współcześni producenci zwracają szczególną uwagę na to, aby etykieta produktu i jego opakowanie było jak najlepiej atrakcyjne. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością takie ładniejsze opakowania wymagają inwestycji. Bo nie dość, że takie opakowania i etykiety w ogromnej liczbie przypadków projektuje się na specjalne zamówienie. Ponosi się również wyższe koszty ichniejszym produkcji. Wystarczy, że kolory użyte na opakowaniu czy etykiecie są bardziej intensywne i już ichniejszym cena jest wyższa. To jednak nie przyczynia się do tego, że opakowania reklamowe cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Bezpośrednio całkiem inaczej. O ile jedynie producenci posiadają szanse przekonać się o ich skuteczności, to są w stanie inwestować w nie. Koszt takiego opakowania i tak w każdej sytuacji jest wliczony w cenę produktu, a przy zamawianiu hurtowych ilości opakowań i etykiet, ich jednostkowe ceny są bardzo niskie. Dlatego kreacja opakowań jest aktualnie tak popularna. Zajmuje się nią kilka agencji kreatywnych, które opracowują projekty opakowań dla bardzo zróżnicowanych produktów. Od dobrej bielizny, po opakowania ciastek. W każdym takim przypadku zlecenia tego rodzaju są realizowane z wielką dokładnością i z uwzględnieniem uwag klienta.
Sprawdź tutaj: www.whiteart.pl/portfolio/opakowania.

Share

Dodaj komentarz