Kiedy można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Kiedy można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe polega na rozmieszczenie rurek przewodzących ciepło w podłodze. Odróżnia się równomiernym rozprowadzeniem ciepła i lepszą niż w sytuacji ogrzewania kaloryferami cyrkulacją powietrza. Nie powstają strefy cieplejsze i zimniejsze w pomieszczeniu.

Najnowszym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które daje możliwość szybką instalację rurek grzewczych bez konieczności skuwania posadzki.
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
Na początku powinno się zaznaczyć, że ogrzewanie podłogowe frezowane może być stosowanie zarówno na etapie powstawania budynku jak i w budynkach ukończonych i zamieszkałych. Kluczowe jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, czyli wycinanie małych otworków w posadzce, a następnie umieszczanie w nich rurek odprowadzających do wnętrza ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba skuwać podłóg, co wiąże się z dość zaawansowanymi pracami budowalnymi. Rowki dla rurek grzewczych wycinane są za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w odkurzacz, który zasysa powstający w czasie frezowania pył. W związku z tym nie przedostaje się on do pomieszczenia i nie zanieczyszcza żadnych powierzchni. Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego przebiega znacznie szybciej i sprawniej niż w sytuacji instalacji metodami tradycyjnymi, czyli przebiegającymi ze skuwaniem podłóg i ponownym ich zalewaniem po umieszczeniu rurek. Jest to więc rozwiązanie, które w szczególności sprawdzi się w domach już zamieszkałych, gdzie domownicy w trakcie prowadzonych prac znajdują się na miejscu.
Dodatkowe informacje: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Share

Dodaj komentarz