Ogrzewanie podłogowe frezowane – najważniejsze informacje

Ogrzewanie podłogowe frezowane – najważniejsze informacje

Jeżeli już nie jesteśmy zadowoleni z obecnie zainstalowanego systemu grzewczego, warto przeanalizować ogrzewanie podłogowe. Polega ono na umieszczeniu na podłożu betonowym systemu cienkich rurek, które rozprowadzają ciepło. Może to być instalacja wodna albo sucha.

Rurki grzewcze są podłączone do kotłowani lub innego źródła zasilania. Jest to rodzaj ogrzewania, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim, ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, a poziom wilgotności utrzymany na optymalnym poziomie, co zapobiega rozprzestrzenianiu się kurzu a także roztoczy. Najnowszym rozwiązaniem opracowanym w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymaga prowadzenia długotrwających prac budowlanych, a montaż jest możliwy wręcz w budynkach już zamieszkałych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane
Jest to niewyobrażalnie funkcjonalne rozwiązanie, która daje możliwość uniknąć uciążliwych prac związanych ze skuwaniem posadzek, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu systemu korytarzy, w których umieszczane są rurki grzewcze. Prace prowadzone są w bardzo szybkim tempie. I co równie istotne – są bezpieczne dla domowników, ponieważ szkodliwy pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz. W związku z tym pomieszczenia pozostają czyste. Oczywiście ogrzewanie podłogowe frezowane jest przyszłościowym rozwiązaniem, które daje możliwość cieszyć się wydajnym systemem grzewczym bez konieczności skuwania posadzek i znoszenia uciążliwości związanych z pracami budowlanymi.
Źródło: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Share

Dodaj komentarz