Jak zabezpieczyć nośniki danych?

Jak zabezpieczyć nośniki danych?

Bezpieczeństwo danych firmowych wymaga przestrzegania kilku priorytetowych zasad, które dotyczą między innymi regularnego wykonywania kopii zapasowych danych poufnych, jak również danych pochodzących z plików tekstowych, plików graficznych, arkuszy kalkulacyjnych czy skryptów księgowych i rozliczeniowych. Powinno się pamiętać, że przechowywanie kopii zapasowych realizowane jest przez firmy działające na rynku usług bezpieczeństwa informatycznego.
Jak nie utracić danych firmowych?
Podstawowa zasada bezpieczeństwa mówi o tym, aby regularnie wykonywać kopie zapasowe danych, które nie mogą być utracone, ponieważ grozi to przykrymi konsekwencjami dla funkcjonowania firmy.

Natomiast samo wykonywanie kopii to za mało, by uchronić się przed utratą niebagatelnych dla funkcjonowania firmy danych a także informacji. Niezbędne jest jeszcze przechowywanie dysków twardych z danymi firmowymi, które powinno być realizowane przez fachowców, a więc firmy, które zapewniają w głównej mierze bezpieczny transport nośników informacji, jak także ich bezpieczne przechowywanie w sprawdzonych a także w odpowiedni sposób zabezpieczonych lokalizacjach. Wymagane jest to, ażeby kopie zapasowe przechowywane były w co najmniej dwóch różnych lokalizacjach, co w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo danych firmowych. Co za tym idzie, przechowywanie kopii zapasowych warto powierzyć firmie, która gwarantuje monitorowaną a także całodobowo chronioną lokalizację. A dodatkowo, firmy oferujące takie usługi zajmują się również w archiwizacją danych elektronicznych oraz owych w wersji tradycyjnej.

Źródło: przechowywanie dysków twardych.

Share

Dodaj komentarz