Agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne

Nie każda firma posiada dzisiaj czas na wyszukiwanie dobrych pracowników, bo jak by na to nie patrzeć, to w każdym momencie zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj częstokroć firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które perfekcyjnie znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie jedynie profesjonalni rekruterzy, ale i osoby, które idealnie znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju w wielu sytuacjach zatrudnia się także psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie woli się przechodzić przez pełne etapy rekrutacyjne. W każdym wszakże takim przypadku procedury rozpoczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli takich jest dużo, kilka czasu zajmuje ich przeglądanie i wychwytywanie tych najlepiej odpowiednich. O ile zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym misją jest też przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej ma możliwość zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia paru ostatecznych kandydatów i wśród nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem funkcjonowania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej wyborów głos należy już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Więcej informacji na stronie: doradztwo personalne Katowice.

Share

Dodaj komentarz