Apteczki samochodowe

Apteczki samochodowe

Apteczki pierwszej pomocy to niewielkie pojemniki, w których zazwyczaj znajduja się określone przedmioty. Najczęściej są to materiały opatrunkowe i rzeczy, które mogą przydać się przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Każda apteczka pierwszej pomocy zawierać zatem musi bandaże i plastry. Koniecznie musi znajdować się w niej środek odkażający. W jej skład powinny również wchodzić środki przeciwbólowe. W zależności od tego, gdzie taka apteczka się znajduje, wygląda ona zupełnie inaczej. W samochodach apteczki pierwszej pomocy są najczęściej wyprodukowaneprzygotowane z plastiku albo materiału.
N placach budowy, gdzie apteczka również jest wymagana, najczęściej spotykana jest apteczka metalowa. Wynika to przede wszystkim z warunków, jakie na budowach panują. Apteczka musi znajdować się w takim miejscu, aby dostęp do niej był jak najłatwiejszy. Jeżeli będzie to apteczka metalowa, to będzie ona bardziej odporna na uszkodzenia. Bo jeżeli taka metalowa apteczka upadnie, to raczej nic się z nią nie stanie. Bardzo podobnie w sytuacji, gdy spadnie na nią coś ciężkiego. Metalowa jest najczęściej apteczka przemysłowa. Takie po prostu są bardziej praktyczne. Każdy producent apteczek oferuje ich tak szeroki wybór, że znaleźć można apteczki na potrzeby zróżnicowanych osób czy środowisk. Bo w apteczki muszą być wyposażone wszystkie zakłady pracy i wszystkie firmy. Wymogi te regulują przepisy BHP, które w tej kwestii wyraźnie zaznaczają, że apteczki pierwszej pomocy powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie zaistnieje możliwość ich zastosowania. Tym bardziej są konieczne tam, gdzie warunki pracy są niebezpieczne.
Więcej informacji: apteczka przemysłowa.

Share

1 komentarz

Dodaj komentarz